انواع گریتینگ

انواع گریتینگ که می توان به عنوان پوشش کانالهای پیش ساخته هدایت آبهای سطحی به کار برد عبارتند از:

انواع گریتینگ گالوانیزه

گریتینگ های گالوانیزه در کلاس های وزنی A15 و B125 عرضه می شوند. از نظر شکل ظاهری هم در دو تیپ نرده ای ( اسلات یا شیاری ) و مشبک ( تسمه در تسمه و تسمه در نیم تسمه ) در بازار موجود است. گریتینگ های گالوانیزه محصول نیکول فرانسه و هاراتون آلمان از نوع گالوانیزه گرم و بسیار با دوام می باشند. اما به طور کلی گریتینگ های گالوانیزه را برای فضاهایی که دائم در مجاورت مواد اسیدی باشند توصیه نمی کنیم. به عنوان مثال برای کارخانجات صنایع غذایی و یا کف آشپزخانه های صنعتی ، گریتینگ گالوانیزه از عمر مفید پایینی برخوردار خواهد بود. در تصاویر زیر مدل های مختلف گریتینگ گالوانیزه را مشاهده می فرمایید.

    40164 CAB131A+GDR10AP 41224


انواع گریتینگ پلی پروپیلن

گریتینگ های پلی پروپیلن فقط برای فضاهای با تردد عابرین پیاده کاربرد دارند. معمولاً برای دور استخرها از این گریتینگ ها استفاده می شود که به آن اصطلاحاً گریل استخر هم گفته می شود. همچنین از گریتینگ های پلی پروپیلن می توان برای فضاهایی مثل بام ، تراس و روف گاردن نیز استفاده کرد. این گریتینگ ها در شرایط جوی-محیطی ، همچنین در برابر اسید و مواد شیمیایی از مقاومت خوبی برخوردارند.

CAB131A+GDR10HPP CAN188+560312 CAN188+521001 44050


انواع گریتینگ چدنی

گریتینگ های چدنی در دو کلاس B125 و C250 و از نظر شکل ظاهری در دو تیپ مشبک و نرده ای طبقه بندی می شوند. مزیت اصلی گریتینگ های چدنی مقاومت وزنی بالای آنهاست. از اینرو بهترین گزینه برای فضاهای صنعتی مثل کارخانجات و پارکینگ ها می باشند. معمولاً برای جمع آوری آب های سطحی حاصل از بارندگی یا شستشو در انتهای یا ابتدای رمپ ورودی پارکینگ ها از این نوع گریتینگ به همراه کانال پیش ساخته استفاده می شود. همچنین انواع کفشور چدنی نقطه ای نیز در پارکینگها و فضاهای کوچک به کار می رود که هم بدنه و هم گریتینگ این کفشورها از جنس چدن است.

40239 CAL10BF DR152CF


گریتینگ استیل

گریتینگ استیل یک محصول بسیار لوکس و مقاوم است. گریتینگ های استیل ساخت شرکت نیکول فرانسه از کیفیت بسیار بالایی برخورداند و در برابر انواع مواد شیمیایی مقاومند. استیل به کار رفته در ساخت این گریتینگ ها ، استیل ۳۱۶ ضد اسید است. اما این گریتینگ از مقاومت وزنی چندانی برخوردار نیست و به عنوان مثال برای فضاهایی که عبور اتومبیل داشته باشیم، نمی توان از آن استفاده نمود. از گریتینگ استیل می توان در سرویس های بهداشتی به عنوان کف شور خطی ، آشپزخانه های صنعتی و … استفاده کرد.

CAN10AHI


انواع گریتینگ پی وی سی

گریتینگ های PVC یا UPVC معمولاً برای فضاهای بدون عبور اتومبیل پیشنهاد می شوند. از نظر ظاهری در مدل های پانچی و نرده ای عرضه می گردند. مزیت گریتینگ های پی وی سی تنوع رنگ در آنهاست. گریتینگ های ساخت نیکول فرانسه در سه رنگ سفید، خاکستری روشن و کرم عرضه می شوند. در بخش هایی که درجه حرارت بالا باشد و تابش مستقیم آفتاب روی گریتینگ ها داشته باشیم نمی توان از گریتینگ های پی وی سی استفاده نمود، چرا که این گریتینگ ها از مقاومت حرارتی پایینی برخوردارند. برای دور استخر ، جکوزی ، روف گاردن ، فضاهای داخلی و … می توان از این نوع گریتینگ استفاده کرد.

CAB773+GR77 CAB773+GR77PB CAB773+GR77S CAN188+GRL88S


انواع گریتینگ پلی آمید

گریتینگ های پلی آمید در دو تیپ B125 و C250 عرضه می شوند. این گریتینگ از نظر مقاومت وزنی ، شیمیایی و حرارتی ، گزینه ی بسیار مناسبی برای اکثر فضاهای صنعتی یا مسکونی مثل کارخانجات ، پارکینگ ها ، آشپزخانه های صنعتی و … می باشند. گریتینگ های پلی آمید صرفاً در رنگ مشکی و در دو تیپ نرده ای و مشبک عرضه می شوند. از نظر ابعاد نیز تنوع بیشتری به نسبت سایر محصولات نیکول و هاراتون دارند.

47035 47060 CAN10BN