کف شور خطی

کف شور خطیبرای جمع آوری آب های سطحی داخل حمام و سرویس های بهداشتی می توان به جای کف شورهای نقطه ای ۱۰*۱۰ از کفشور خطی استفاده نمود. مزیت های کفشورهای خطی به نسبت نقطه ای عبارتند از:

– قابلیت جمع آوری آب سریعتر و بهتر از کفشور نقطه ای
– احتمال گرفتگی کمتر
– قابلیت اضافه نمودن کانالهای سیفون دار
– قابلیت تعبیه خروجی با سایز های مختلف از جمله : ۴۰ ، ۵۰ ، ۵۸ ، ۶۳ ، ۸۵ ، ۹۰ ، ۱۰۰ و ۱۱۰ میلیمتر
– قابلیت تعبیه خروجی در نقطه دلخواه از کف
– قابلیت تعبیه خروجی جانبی
– ارتفاع کم ( ۶ سانتیمتر )
– زیبایی و دکوراتیو بودن کف شور

.


.
انواع کف شور خطی

کانال پیش ساخته استفاده شده برای کف شوی خطی نیکول در مدلهای مخصوص سرویس بهداشتی یکسان است. این کانال با عرض ۱۳ و ارتفاع ۶ سانتیمتر در دو مدل ساده و سیفون دار عرضه می شود. طول کانالهای مخصوص کف شور خطی نیکول ۵۰ سانتیمتر می باشد.

کانال cab773 , cabs773

.
در تصویر زیر ابعاد داخلی و خارجی بدنه ی PVC کف شور خطی را مشاهده می فرمایید:

ابعاد کانال cab773


اما همزمان با این دو مدل کانال می توان از انواع گریتینگ استفاده نمود. در تصاویر زیر انواع طرح های گریتینگ کفشوی خطی نیکول را مشاهده می فرمایید:

کف شور خطی پلاستیکی

کف شور خطی با گریل پی وی سی شیاری |  کد: GRL77


کف شور خطی پی وی سی

کف شور خطی با گریل پی وی سی پانچی | کد: GR77PB


کف شور خطی استیل

کف شور خطی با گریل تمام استیل | کد: CAB10AHI


اتصال کف شور خطی به لوله فاضلاب

برای اتصال کف شور خطی به لوله فاضلاب می توان از ۵ روش استفاده نمود.

کف شور خطی سیفون دارروش اول: استفاده از کانال سیفون دار

در این روش با استفاده از کانال CABS773 می توان مستقیما با سایزهای ۴۰ ، ۵۰ و ۹۰ میلیمتر کف شور را به لوله فاضلاب متصل نمود. توجه داشته باشید دبی عبوری آب در این مدل در هر یک از سایزها نهایتاً برابر با قط سوراخ داخلی محفظه سیفون یعنی همان ۴۰ میلیمتر است. نحوه عملکرد این مدل به این صورت است که مقداری آب همیشه داخل محفظه ی کوچک آبی که در کف کانال تعبیه شده باقی می ماند و از عبور حشرات و بو به داخل جلوگیری می کند.

.

.


خروجی واشردار فاضلابیروش دوم: استفاده از قطعه خروجی واشر دار

در این روش از یک قطعه خروجی واشر دار دو تکه برای اتصال به لوله فاضلاب استفاده می شود. مزیت این قطعه این است که به راحتی در نقطه ی دلخواه قابل نصب است، فقط کافیست در آن نقطه کف کانال را با گردبر سوراخ کنیم و قطعه خروجی فاضلاب را نصب کنیم. این قطعه مشکل دِآکسه بودن خروجی فاضلاب با کفشور را برطرف می کند. این اتصال با سایزهای ۵۹ ، ۶۳ ، ۸۵ و ۹۰ میلیمتر موجود است.

.

.


خروجی جانبی NAH773روش سوم: استفاده از قطعه خروجی جانبی

با استفاده از این قطعه می توان با سایز ۴۰ میلیمتر از جانب کانال خروجی گرفت. مشکلات محدودیت کف سازی گاهی اجازه خروجی از کف را نمی دهند، در نتیجه می توان از این قطعه برای حل این مشکل استفاده کرد. برای اتصال این قطعه کافیست نقطه ی مورد نظر در کنار کانال را با ضربه چکش سوراخ کنیم.

.

.


خروجی انتهاییروش چهارم: استفاده از قطعه خروجی انتهایی

اندکپ های کانال CAB773 و CABS773 امکان اتصال همزمان به لوله فاضلابی با سایز ۴۰ میلیمتر را دارند. اگر بخواهیم از انتهای کانال خروجی بگیریم، کافیست اندکپ را با گرد بر سوراخ کنیم و به لوله فاضلاب متصلش نماییم. در صورتی که سایز لوله فاضلاب با سایز هر یک از انواع خروجی های جانبی یا انتهایی همخوانی نداشته باشد می توان از تبدیل برای این مورد استفاده کرد.

.

.


خروجی فاضلاب پیچیروش پنجم: استفاده از خروجی پیچی

خروجی های سایز ۱۰۰ و ۱۱۰ میلیمتر کفشورهای خطی نیکول به صورت با ۴ عدد پیچ از یک نقطه ی مشخص در کف کانال که در هر ماژول ۵۰ سانتیمتری موجود است، امکان اتصال را دارند.

.

.

.


نحوه اتصال ایزولاسیون کف با کفشوی خطی

ایزولاسیون کف حمام می بایست از زیر کف شور رد شده و داخل لوله فاضلاب برود و یا روی کف خواب اورلب گردد. آوردن ایزولاسیون داخل کف شور امری اشتباه است. تنها روش استاندارد نصب کفشوی خطی به این شرح می باشد:

نصب کف شور خطی.
– کشیدن ریسمان برای مشخص نمودن تراز و راستای کف شور
– اتصال قطعه خروجی فاضلاب به کف شور
– اتصال اندکپ ها ( مسدود کننده های انتهایی )
– در صورتی که کار بیشتر از ۵۰ سانتیمتر باشد می بایست دو عدد ماژول کانال را قبل از اجرا به یکدیگر متصل کنیم و در قسمت نری-مادگی بین آنها از چسب پی وی سی استفاده نماییم.
– ریختن ملات روی عایق رطوبتی و قرار دادن کف شور روی آن
– ضربه با چکش پلاستیکی برای فرو رفتن بدنه ی کف شور خطی داخل بتن
.


تفاوت کف شور تمام استیل با کف شورهای پی وی سی

کف شورهایی که از گریل تمام استیل ( استیل ۳۱۶ ضد اسید ) روی آنها استفاده می شود علاوه بر زیبایی بیشتر ، عمر مفید بالاتری به نسبت سایر کف شورهای پلاستیکی دارند. به خاطر داشته باشید استیل به کار رفته در کفشوی های نیکول از نوع ۳۱۶ می باشد. استیل ۳۱۶ به نسبت ۳۰۴ از مقاومت بسیار بالاتری برخوردار است و در مجاورت مواد شوینده یا شامپو ، سیاه نمی شود. همچنین به نسبت گریل های پی وی سی در برابر ضربه مقاوم تر است.

کف شور تمام استیل


مزیت کفشورهای خطی نیکول فرانسه به نسبت سایر کفشورهای موجود در بازار

nicoll

– سایز بزرگتر در نتیجه امکان جمع آوری آب سریعتر و احتمال گرفتگی کمتر
– قابلیت نصب چندین مدل خروجی و رفع مشکلات نصب کفشورهای معمولی
– تنوع طرح و رنگ گریتینگ برای معماری های گوناگون
– سیستم ماژولار کف شور که قابلیت نصب در طول دلخواه بیشتر از یک متر را فراهم می آورد
– قابلیت برش کف شور در طول دلخواه برای طول های کمتر از یک متر یا حتی کمتر از ۵۰ سانتیمتر
– کیفیت بالای قطعات ( چه بدنه ی پی وی سی ، چه انواع گریتینگ ها از کیفیت بالایی در ساخت برخورداند )


شرکت نیکول محصولات دیگری از جمله کفشور سرامیک خور ، کف شور گریل و … نیز تولید می کند. جهت آشنایی با سایر محصولات این شرکت همچنین دریافت لیست قیمت کفشور های خطی ، انواع کفشور ایتالیایی و … با ما تماس بگیرید.

جهت آشنایی با سایر محصولات تولیدی این شرکت نیز از جمله انواع کفشور خطی استیل ، می توانید از وب سایت جدید ما به آدرس www.gutters.ir بازدید فرمایید.